Ženska vokalna skupina PAJDAŠICE

Pjevanje sa stilom...

PAJDAŠICE

"Pajdašice" su po stažu najmlađa skupina, koja je oformljena 2005. godine. Čine je članice koje su u povijesti društva uspješno sudjelovale kao plesačice velikog folklornog ansambla. Kako se mijenjaju generacije plesača, stariji članovi koji su ostali zaljubljenici u kulturni amaterizam uključuju se u rad društva na različite druge načine, sudjelovanjem u upravnim tijelima društva ili volonterski voditelji plesnih skupina.

"Pajdašice" su nastale na ideji nove skupine koja će njegovati isključivo pjevanje. Od osnutka, pod vodstvom prof. Zdenke Knapić, uvježbavaju višeglasno pjevanje uglavnom folklornih napjeva. Repertoar se sastoji od glazbenih obrada napoznatijih Hrvatskih skladatelja. Prema žanru "Pajdašice" njeguju uglavnom narodne napjeve, a u repertoaru imaju i određen broj prigodnih božićnih pjesama.

U svojoj relativno kratkoj karijeri "Pajdašice" su relativno brzo postigle zapaženu popularnost u Ludbregu i Varaždinskoj županiji. Rezultat toga je da su 5 godina za redom bile predstavnice Varaždinske županije na Državnoj smotri malih vokalnih sastava u organizaciji Hrvatskog sabora kulture. 2010. godine na istooj smotri proglašene su jednom od 4 najbolje vokalne skupine u Hrvatskoj u kategoriji folklornog višeglasja.

U 2012. godini "Pajdašice" planiraju objaviti i svoj prvi nosač zvuka.

Naranča

Podijeli ovu stranicu